Mesajı Okuyun
Old 13-09-2011, 13:24   #2
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan Konuk16
selamlar ben istanbuldan yazıyorum 16 yıllık evliyim benim sıkıntım kayınpederim ile beni sürekli aşağılıyor hakaretler ediyor beni insan yerine koymuyor bana xxx diyor onun bunun ç. diyor bütün gün evde benim temizlik yapmamı hareket etmemi kısıtlıyor görümcemin oğluda bizle kalıyor 25 yaşında o da sabahtan akşama kadar evde onu tutup oğlunu evden çıkartıyorlar benim iki oğlum var okuyorlar ve her okul açılmasına yakın bizi evden kovuyorlar borçlarını ödetip elimizde avucumuzda ne varsa aldıktan sonra hadi siz gidin ev ev üstüne olmuyor diyorlar borçları birikince de kirada yapamıyorsanız gelin buraya ben çok kötüyüm ruhsal olarak beni yönlendirmenizi istiyorum eşim asgari ücret alıyor ve borçlarımız var ne yapacağımm nasıl yapacağım bilemiyorum eşyalarımıda dağıttılar onların eşyalarıyla duruyorum şuan özet olarak bunları yazabiliyorum saygılarımla

Kayınbederinizin hakaret ve sövme suçundan dolayı cezalandırılması istemiyle C.Başsavcılığına şikayette bulunabilirsiniz.

Ayrıca ödediğiniz borçları ispatlamanız mümkün ise ve borç olarak vermiş olmanız durumunda alacak davası da açabilirsiniz diye düşünüyorum.

Hak kaybına uğramamanız için doğrudan bir avukattan hukuki yardım almanızı öneririm.