Mesajı Okuyun
Old 27-04-2007, 11:17   #15
av.medine

Sayın meslkedaşlarım aşağıda örnek taahhüt belgesi yazılı bizler bu şekilde taahhüt alıyoruz

Alacaklı vekili ile borçlu .................. olma ...............................nüfusuna kayıtlı olup halen aynı yerde ikamet eden ................................. söz alarak ................ tarihli icra dosya borcunu gösteren HESAP CETVELİNİ TESLİM ALDIM. İş bu borcumu biliyor ve kabul ediyorum. VE HERHANGİ BİR İTİRAZDA BULUNMUYORUM. .Söz konusu dosya borcumun tamamını .................... tarihinde ödemeyi kabul ve taahhüt ediyorum. dedi.
Borçluya taahhüdü ihlalin hukuki ve cezai sorumlulukları anlatıldı, anladım ve kabul ediyorum, dedi. Alacaklı vekiline taahhüdü kabul edip etmediği soruldu; alacaklı vekili taahhüdü kabul ediyorum. dedi
İş bu tutanak birlikte imza altına alındı.27.04.2007

BORÇLU ALACAKLI VEKİLİ

İCRA MÜDÜRÜ

Arkadaşlar biz icra dairesinde bu şekilde alıyoruz taahhütleri ve ceza mahkemesinde de herhangi bir problem olmuyor. Ayrıca haciz sırasında da taahhüdü alırken ; hacze çıkmadan evvel icra hesap dökümünü çıkartıyoruz ve haicz tutanağı da maktu olarak taahhüde uygun hazırlandığı için borç ferileri yazıldığı zaman taahhüt geçerli oluyor ve ihlali halinde ceza alınıyor. Hem de bizde ceza hakimi 3 ay hapis cezası veriyor. Demek ki bazı yerlerde uygulama farklı