Mesajı Okuyun
Old 10-12-2009, 17:28   #1
Konuk

Varsayılan Üvey Babanın Çocuk İstismarı

merhaba ben 10 aylık evli bir bayanım.ilk eşimden olan 10 yaşında bir kızım var.evlenmeden önce eşim üstüme ev aldı ve şuan geri evi istiyor 10 aydır hakaret fizyolojik,ekonomik,piskolojik şiddet görmekteyim ve çocugumunda aşırı derecede bu olaylardan dolayı piskolojisi çok bozuldu devamlı ölümü düşünüyor.intahara teşebbüs ediyor okul hayatınıda mal oluyor bu olaylar.gerekli yerleri aradım çocuk için onlarda önce evin içindeki durumları düzeltmem gerktigini ondan sonrada piskologa götürmemi söylediler.eşim çocuguma tacizde bulunuyor kendiside ben şakalaşıyorum diyor kızım bu olaydan çok etkileniyor her defasında bagırıyor ama eşim anlamıyor kaç defa konuştum kızımı yalnız bırakamaz duruma geldim bende adliyeye başvurarak evden 6 ay uzaklaştırma kararı aldım yalnız bu süre boyunca maddi destek alabilirmiyim eşimden yani nafaka talep edebilirmiyim? birde evi benden alabilirmi? ev evlilik öncesi, çok kişiye sordum yarısı alabilir yarısı alamaz dedi şaşırdım kaldım beni aydınlatırsanız çok sevinecegim.birde eşim devamlı bana illah boşanma davası aç diyor bende sen aç diyorum hayır olmaz diyor şimdi davayı onun açmasıyla benim açmam arasında ne olabilir ?şimdiden çok teşekkür ederim saygılarımla...