Mesajı Okuyun
Old 19-02-2019, 19:13   #4
Pınar

Alıntı:
Yazan ertan_arslan
ilamdaki vekalet ücretini kesiyor, sonrasında ,idare mahkemesi müvekkilden olan vekalet ücreti ile 97.000+faizi üzerinden kesilen vekalet ücreti arasındaki fark nedir.

Bir nevi icra takibi yapılmış gibi mi 3. vekalet ücretini hesaplıyor ?
Evet,
şöyle düşünelim;
idare mahkemesindeki vekil ben olayım, işi sonuna kadar takip ettim, lehime vek ücreti de çıktı ve karar kesinleşti, bu aşamada müvekkil bana , bugüne kadar olan emeklerim için teşekkür ediyor, bundan başka bir işlem yapmamı istemiyor,
bu iş için vekalet ücretini, hatta ilam vekalet ücretini de ödüyor, bundan başka hiç bir işlem yapmamamı, ilamdaki bedelin tahsili için başka bir av eliyle devam edeceğini söylüyor ibralaşıyorız ve işi size getiriyor, Bu iş için ( yani ilamdaki 100.000,00TL bedelin tahsili amacıyla idareye başvuru için vekalet ücretinizi neye göre belirlersiniz...
unutmayalım ki burada, icraya mı koysam , idareye mi başvursam, noterden ihtar mı çeksem gibi seçimlik haklarımız yok,İYUK gereği zorunlu ve tek yolumuz var , yazılı başvurı, ve bu yaZılı başvuru aynı zamanda ilamlı icra takibini yapabilmemizin de ön koşulu...