Mesajı Okuyun
Old 28-11-2006, 17:20   #16
yargıç isa

Kitap .........

Hocam şunu eklemeden yapamadım. Avukatlık ve hakimlik hakkındaki görüşlerimizi üç aşağı beş yukarı belirttik de, bence bunlar mesleği seçmek açısından kriter oluşturmamalı. Çünkü bunlar, bireylerin kişisel hedeflerinin onlara çizdiği sınırlar içerisinde görünen yüzüdür. Ama genel çerçevede:

***Her ne olursa olsun ben ülkeme, insanlarıma doğrudan hizmet etmek, en ufak hukuksuzluğu belirleyip adalet merciine taşımak istiyorum diyorsan İYİ BİR SAVCI,
*** yok ben uyuşmazlıkları, aykırıklıkları, hukuksuzluğu her ne olursa olsun, en iyi biçimde değerlendirip, adaletsizliğe nokta koyup ülkeme, insanlarıma hizmet edeceğim diyorsan İYİ BİR HAKİM,
***yok, ben kendimi savunma hakkının kutsallığına adayıp, adaletin rotasını doğru yöne çekmeye çalışacağım; yanlış karar mağdurlarının ve haksızlıkların düzeltilmesi için çalışacağım, ülkeme, insanlarıma hizmet edeceğim diyorsan İYİ BİR AVUKAT olun derim.

Tabi maddi yönden ise bu soru, bu üçünüde dikkate almayın. İşinizi iyi ve temiz bir şekilde yapan DÜZEN ADAMI olun. Herhangibir sıkıntı çekmeyeceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.