Mesajı Okuyun
Old 02-06-2008, 19:21   #1
Konuk

Varsayılan BoŞanma Davasini Hangİ Şehİrde AÇmam Mantikli Olur ?

SELAM.Ben 11 yıllık evliyim 4 çocuğum var eşimle hiçbir zaman anlaşamadık geçinemedik eskiden şiddet gösterirdi şimdi psikolojik şiddet gösteriyor boşanmak istyiorum.ailem ve çevremdeki herkes buna karşı hatta kimseyede söylemedim henüz boşanmak istediğimi eşim ve çocuklarımla van'da oturuyoruz ama annemgiller mardindeler aslen bende oralıyım eşime ait ev yok onu dışında mal varlıgı var. asıl sormak istediğim şu; eşimle konustum ayrılmak istediğimi söyledim okul kapansın mardine gideriz boşanırız dedi onun amacı aileme anlatıp herkesin bana kızması ve engellemesi.böylece geri gelecem ama ben kararlıyım 2 çocugumu alıp babamlara yakın ev tutup ayrılmak istyiorum ne yapabilirim boşanma davasını vandamı mardindemi açsam iyi olur bütün eşyalarım vanda çeyizim v.s eşyalarımın bir kısmınıda almak istesem alabilirmiyim eşimle aram kötü olacak böyle bir durumda vandaki eve gidip eşya almam zor olacak çünkü beni ölümle tehdit ediyor çok çaresizim ama dayanamıyorumda artık herşye sünger çekmek istiyorum.kendime yeni bir hayat kurmak istiyorum.
boşanmadan önce neyapmam gerekiyor ? bir avukatla psikologla konussam adımlarımı sağlam atmak istiyorum ne gibi yararı olur maddi gücüm yok yardımcı olucağınız için şimdiden tşk ederim
SAYGILAR.