Mesajı Okuyun
Old 01-05-2008, 10:35   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Sayın Ergin,

Değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. Affınıza sığınarak hala zihnimde netleşmeyen bir-iki noktayı tekrar sormak istiyorum;

1.duruşmada hakim bana 10 gün içinde delil ve tanıkları sunmam gerektiğini söyledi. Ben bu süreyi, bana yapılacak resmi bir tebligattan sonra başlayacağını düşünerek geçirdim. Yani süresinde dosyaya hiçbir şey sunmadım. En büyük endişem, bu durumda hakim, delil-tanık sunmadığım için 2.duruşmada iddialarımı ispatlamadım diye davayı bitirebilir mi? Bana söz hakkı vererek kendimi ifade etmeme şans tanır mı (eşim duruşmaya katılsa da katılmasa da.)Zira izlediğim kadarıyla davalar o kadar peş peşe ve sıkışık ki, duruşmalar yıldırım hızıyla yapılıyor.

Boşanma dilekçemde, sizlerle dünkü sorumda paylaştığım evliliği temelden sarsan somut nedenleri yazmamış idim. Bunları detaylı olarak duruşmadan önce yazılı olarak dosyaya sunsam kabul edilir mi?

Yardımlarınız için tekrar teşekkürlerimi sunarım.

Sayın Konuk,

Birinci sorunuza ilk mesajımda yanıt vermiştim. Hakim size süre verirken, " 10 günlük kesin sürede delillerini bildirmediğinde delil göstermekten vazgeçmiş sayılacağına" şeklinde bir ihtaratta bulunmadıysa; önümüzdeki celse yeniden süre verecektir. Kaldı ki, kesin süre verse de bazı durumlarda delil ve tanık bildirilebilir. Ancak size açıklaması uzun sürer ve gereksiz buluyoruz. Bu nedenle ısrarla bir avukattan yardım alın, demekteyiz.

Yukarıdaki açıklamalar, dava dilekçesinde açıklanmayan sebeplerin sonradan yeni bir dilekçe ile açıklanması için de geçerlidir. Kısaca, yeni dilekçe verebilirsiniz, diyebilirim.

Saygılarımla