Mesajı Okuyun
Old 04-03-2011, 00:26   #204
Gemici

Alıntı:
Yazan Gemici

Sayin hızır hafiye,
konuyu biraz acmanız gerekecek.
"Söz konusu kameralara karşı çıkanlar hukuku içlerine sindirememiş" mi demek istiyorsunuz?

Saygılarımla
Alıntı:
Yazan hızır hafiye
Sayın gemici
Şimdiye kadar on kere sordum hep görmezden gelinip farklı cümlelerim kes kopyala yapıştır yapıldı. Son bir defa daha soruyorum. Mobese kameralarının kullanımıyla alakalı idare aleyhine açılmış ve kazanılmış idari bir dava ve buna istinaden sorumlular hakkında açılmış ve neticelenmiş bir ceza davası var mı?
Mobese kameraları dün kurulmadı. 5-6 senedir kullanılmakta. Bu ülkenin avukatları var savcıları var hakimleri var.mobeseden de haberi olmayan yok. Hukuk bu konuda ne diyor? Yoksa iş temennilerle bir yere kadar gidiyor. Bu konuda paylaşımınızı bekliyorum.
Saygılarımla.

Sayın hızır hafiye,
birbiri ile ve hukuk mantığı ile çelişen tespitlerde bulunuyorsunuz; Yazdıklarınızın ne anlama geldiği konusundaki sorulara cevap vereceğinize, başka bir soru ile cevap veriyorsunuz.

Yazdıklarınızdaki çelişkileri ve sizinle aynı fikirde olmayan ve mobese kameralarına karşı çıkan tüm hukukçuları 'hukuku içlerine sindirememiş' olarak nitelendirmenin gerekçesini belirtirseniz sizin sorduğunuz soruya gereken cevabı vereceğimden emin olabilirsiniz. Söz veriyorum size ciddi bir cevap vereceğime.

Alıntı: 'Şimdiye kadar on kere sordum hep görmezden gelinip farklı cümlelerim kes kopyala yapıştır yapıldı.',diye belirtmişsiniz. Ben kendi hesabıma hiçbir cümlenizi anlamını değiştirecek şekilde alıntılamadım. Sizin yazdıklarınızı olduğu gibi alıntıladım. Hangi cümlenizin veya cümlelerinizin 'kes kopyala yapıştır' yapıldığını bildirirseniz memnun olurum.

İki alıntı daha:

1.
Alıntı:
Yazan hızır hafiye
Sayın gemici
Ben Avrupa parlamentosu bu kararları destekler demedim bu tarz kararlar alırlar ama parlamentoyu oluşturan devletlerin kendileri bu kararları uygulamaz diye üye iki devlet örneği verdim.

2.
Alıntı:
Yazan hızır hafiye
Avrupa parlementosu sürekli bu tarz kararlar alır ama kendisi uygulamaz.

Yukarıda 1 ve 2 olarak işaretlediğim cümlelerin kes kopyala yapıştır olduğunu iddia atmesiniz inşallah. Cümlelerin ikisi de size ait ve oldukları gibi alıntıladım. İki cümle arasında bir çelişki yok mu sizce? 1.ci alıntıdaki cümlenizle 2.ci alıntıda dediklerimi demedim mi diyorsunuz, yoksa ben mi yanlış anlıyorum?
Yazdıklarınıza yorumum(açıklama):
1. Avrupa Parlamentosu ile bu parlamentoya üye olan ülkeler arasındaki ilişkiden haberiniz yok; buna rağmen örnek veriyorsunuz.
2. Avrupa Parlamentosu, üye ülkelerin hükumetlerinden bağımsız ve üye 27 ülkenin halklarının doğrudan seçimle belirlediği bir kuruluştur.
3. Avrupa Parlamentosu, temsilci gönderen ülkelerin devletlerinden bağımsız olarak insan haklarının ve temel hakların korunması için çalışır.
4. Parlamento bir yaptırım gücüne sahip değildir.
5. Be sebepten AB Ülkelerinden bazıları Parlamento'nun görüşüne ters bir uygulama getirebilirler.
6. Parlamentoya milletvekili gönderen bir veya birkaç ülkenin hükumetlerinin Parlamentodan başka bir politika uygulaması 'Avrupa parlementosu sürekli bu tarz kararlar alır ama kendisi uygulamaz.' olarak yorumlanamaz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[b]Alıntı: hızır hafiye 'Son bir defa daha soruyorum. Mobese kameralarının kullanımıyla alakalı idare aleyhine açılmış ve kazanılmış idari bir dava ve buna istinaden sorumlular hakkında açılmış ve neticelenmiş bir ceza davası var mı?'
Cevap: Hukuk bir ülkede yürürlükte olan ve positif hukuk olarak adlandırılan normlar bütününden azıcık daha geniş bir anlamı olan bir kavramdır.

Saygılarımla