Mesajı Okuyun
Old 11-05-2010, 10:21   #86
hakkaniyet_

Alıntı:
Bir üstad biz ancak mezarda emekli oluruz demişti de, bunu şimdi çok iyi anlıyorum
Kastedilen biz avukatların mesleği sonuna kadar bırakmadığımız gerçeği ile karşılaşmamdır.Mesleğin başında olanların ve THS'de de bir çok meslektaş tarafından çok kereler yakınılan çoklu ve zorlu rekabet ortamının varlığı da bir gerçektir ve bu durumun da bir payı vardır.Bunun doğruluğunu tartışmıyorum,sonuçta bu mesleği icra etmemizde herhangi bir sınır yok,ben durum tespiti yapıyorum bu konuda.
Alıntı:
Yazan Av. Armağan Konyalı
Emeklilik yaşına gelmiş avukatların toplam avukat sayısına göre oranı çok düşüktür. Deneyimli avukatların emekli olmasıyla avukatlık mesleğinin itibar kazanacağı görüşüne katılmıyorum. Ancak ''koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler.'' sözü çerçevesinde bir itibar umulabilir.
Ben zaten meslek ile ilgili önerilerimi belirtmiştim.Sizin üzerinde durduğunuz konu ise önerimi destekleyen örneklerdir.Evet bu meslek grubumuz mesleği sonuna kadar götürmemiz nedeniyle çok kalabalıktır ve bu bir gerçektir.Yoksa ben belli yaş kesimi emekliye ayrılsın demiyorum.Ayrıca mesleğin itibar kazanması ile ilgili, tecrübeli meslektaşların mesleği bırakması ve itibar bağlantısına nereden geldiniz?Yazdıklarım sadece biz bizi konuşuruz anlamında, bu mesleği bırakamayışımızı dile getirişimdi.İtibar bağıntısı ile ilgili bir yorumum bulunmamakta.Bu yorumu nasıl yaptığınızı anlayamadım.

Saygılarımla