Mesajı Okuyun
Old 01-10-2020, 19:05   #1
Sinangil

Varsayılan KYOK-Takipsizlik kararının Tebliğ edilmemesi

Polislerin suç olmayan bir fiilimden dolayı beni Haksız olarak şikayet etmeleri üzerine Savcı cep telefonuma el koydurdu ve hakkımda Terör örgütü üyeliğinden soruşturma açtı. Olay 16 Ağustos 2016 da meydana geldi. Savcı ayrıca benim hakkımda Görevi Kötüye Kulşanma suçundan beni şikayet etti. Adalet bakanlığına dosya gitti. Adalet bakanlığı görevi kötüye kullanma suçundan soruşturmama kararını 2017 de vermiş ama karar bana tebliğ edilmedi.

Terör örgütü üyeliği suçundan hakkımda yapışan soruşturmada cep telefonum incelendi ve 2 yıl sonra bana geri verildi.

Örgüt üyeliği suçundan yapışan soruşturmada Savcı 24.12.2018 tarihinde KYOK kararı vermiş. Bu kararda Kararın Şüpheliye tebliğine yer olmadığına demiş.
Ayrıca bu kararı bağlı olduğum Baroya göndermiş.

Burda gerek polisler ve gerekse savcılar kötü niyetli.
CMK da düzenlenen Haksız el koyma nedeniyle maddi manevi tazminat davası açmayı düşünüyorum. Ancak bu dava için CMK da 3 ay ve 1 yıllık hak düşürücü süreler var.

Hakkımda yapılan bu soruşturmada verilen KYOK kararını talebim üzerine bugün tebliğ ettiler.

Şimdi benim hakkımdaki bu kYok kararı ne zaman kesinleşti. Karar tarihi 24.12.2018

Talebim üzerine karar 01.10.2020 tarihinde bana tebliğ edildi.

Bu karar ne zaman kesinleşti? Veya ne zaman kesinleşecek?

Tazminat davası için çok önemli

Cevaplarınız için teşekkürler....