Mesajı Okuyun
Old 24-02-2007, 22:40   #105
irfan AYDIN

Varsayılan Bekar hanımlar Çocuk sahibi olabilmelidir.

Saygıdeğer Hanımefendiler,Beyefendiler,
Bana göre Sn KAYAR'ın gündeme taşıdığı ve tartışma konusu olan öngörü,genel uygulamanın istisnasını oluşturmaktadır.
Tabiki,çocuk sadece annenin değil, anne ve babanın ortak ürünüdür.Böyle oluncada,üretme aşamasında birlikte olanların ürünün büyüyüp gelimesi sırasında da bir arada olmalarından daha doğal ne olabilir.Genel uygulamada zaten bu doğrultudadır.Arkadaşımızın öngördüğü istisnaya gelince,biriyle ortak işe başlıyor ve yatırım yapıyorsunuz ortaklığınızdan da kimsenin henüz haberi yok.Ortağınız kaçıyor.Koşullarınız yapılan yatırımı tek başına devam ettirmeye elverişli ise,devam ettirmezmisiniz?
Bir hanımsınız ve anne olmayı çok istiyorsunuz.Bu istek, tüm hanımların en doğal ve vazgeçilmez hakkıdır.Bir hanım düşünelim,evlenebilecek bir eş bulamıyor. Çünkü onun beğendikleri kendisini beğenmiyor.Kendisini beğenenleri ise o beğenmiyor.Peki şimdi ne olacak?
Kadının çoçuk yapmak için beğenmediği biriyle evlenmesi mi daha iyi, yoksa kendisinin beğendiği ancak evliliği düşünmemekle birlikte çocuk yapmak için birlikte olmayı benimseyen biriyle birlikte olmak suretiyle çocuk yapmasımı daha doğru? Bence,evlenme olanağı bulamayan ancak çocuk sahibi olmayı isteyen bekar hanımların,iş işten geçmeden(iş işten geçtikten sonra acı çekenlere çok rastladım) evlenmeden çocuk sahibi olmayı benimseyen erkekleri bulduklarında,evlatlık edinme yerine kendi çocuklarını doğurmaları,hem insan hakları açısından doğrudur.Hem de hukuki açıdan sakınıca yoktur. Bu düşünceyle Sn KAYAR'a katılıyorum. Saygılarımla.
------------------------------------------------
İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ.