Mesajı Okuyun
Old 06-02-2007, 23:25   #62
hosserdar

Varsayılan :)

Öncelikle şunu bir ortaya koyalım siz en iyisini yapabilirsiniz ama sizden sonraki evrede o işi yapanlar işi sizin kadar iyi yapmazlarsa sizin yaptığınız işin hiç bir anlamı kalmaz,benim demek istediğim her okul kaliteli öğrenci yetiştirmelidir sonuçta Türk hukuk sistemi sadece bir üniversitenin tekelinde değildir,herkes kendi şartları içinde iyi bir şeyler yapmaya çalışıyor ve siz kendinizi ne kadar geliştirirseniz geliştirin adı üstünde "sistem" bu yanitek bir bireyin iyi olması sistemi kurtarmıyor,sistem bir bütündür ve sistemi oluşturan her organizma görevini en iyi şekilde yapmalıdır,yoksa ben en iyisini yaparım geri kalan beni ilgilendirmez demek ve sonrada sistemin iyi olması gerekliliğini savunmak birbiriyle çelişmektedir.Pratikten ve teoriğe geçişe gelince evet haklısınız teorikten pratiğe geçerken zorlanmanız gayet normal,hukuk eğitimi sisteminde reform gereklidir bunu inkar eden elbette yok fakat siz ve bizler bu sistemin çarklarını kırmak yerine bu sistem içinde sisteme uymadan kendimizi geliştirebilecek akla ve tecrübeye sahibiz,eğer pratik istiyorsanız bir avukatın yanında işleri öğrenmek için çalışabilirsiniz yada adliyeleri gezerek en azından az da olsa bu açığınızı kapatabilirsiniz,sistem size bunu sunmuyor diye yakınmak yerine siz kendi sisteminizi oluşturup gerçek bir hukukçu olabilirsiniz,tüm hukukçuların temenniside bu yöndedir...