Mesajı Okuyun
Old 22-08-2007, 14:40   #8
Seyda

Kaynak kitap soran sevgili arkadaşlar;

Sınava hazırlık için genel olarak Altın Seri (Bu sene yayınevi değişti ve ikinci yargı oldu-bilginize-) kitapları çok iyi.Ancak ben Borçlar Hukuku'nun yetersiz olduğunu düşündüğüm için, bu kez, sınavı kazananların önerisi üzerine Prof.Dr.Safa Reisoğlu'ndan hazırlandım. Az zaman kalmasaydı sınava ilk kez gircek olanlara, Medeni Usul ve İcra-İflas için de Baki Kuru derdim..Ama bu zamandan sonra sadece vakit kaybı

Fikir olması açısından söyleyebileceğim bir nokta da Ceza Usul Hukuku ile ilgili..Geçen sınavda bu ders için sadece kanundan faydalandım ve soru kaçırmadım.Usul için kitapla vakit kaybetmemenizi ve kanundan hazırlanmanızı tavsiye ederim

Bir kez daha hatırlatmak istiyorum ki, 2007 Mart'taki sınavı Genel Kültür bölümünü iyi yapanlar kazandı. Bu sebeple lütfen özellikle de Tarih dersini hafife almayın ve iyi hazırlanın

Alıntı:
altın seriden ve smi hocanın ders notlarından ticari işletmeyi halledebilir miyim?

Ticaret Hukuku için de Altın Seri'yi çok iyi.Ancak Kıymetli Evrak konusunda biraz eksik ve karışık.Aradaki farkı kapatmanız açısından Prof.Dr.Mehmet Bahtiyar-Kıymetli Evrak Hukuku kitabını öneriyorum.Hem anlaşılır hem de çabuk okunabilecek bir kitap.

Gerçekten iyi hazırlananlara başarılar ve herkese kolaylıklar diliyorum..