Mesajı Okuyun
Old 02-05-2007, 12:04   #27
avibrahim

Varsayılan avukat yalancı m?

Evet malesef bin kere evet.Aslında bu konu da tartışılacak bir şey de yok avukatlar yalan söyler.Efendim müvekkili için söyler,efendim diğer meslekleri icra edenler de yalan söyler.Ama neticede avukatlar yalan söyler.Bunun para için yapılmasının ya da farklı sebeplerle yapılmasının çok ta önemi yok.Belki de günümüz insanın en büyük sorunu tüm değerleri tartışılır hale getirmek ve mazeret üretebilme yeteneğinin gelişkin olması.İnsanlığın belki de yüzbinlerce yıllık birikimi ile meydana gelen ahlaki değerler son 10-20 yıllık zamanda o kadar önemsizleştirildiler ki...müthiş bir ahlaki erozyon yaşıyoruz.Ayrıca günümüzde herkes her konuda yorum yapıyor ve bu yorumlarını değerli sanıyor ve benim doğrum anlayışı hakim olmuş durumda evet herkes mutlaka her konuda yorum yapabilir ancak bunların hepsi eşit değerdemidir.Bence bununda biraz tartışılması lazım.Bir katili de dinlerseniz onunda kendine göre bir mazereti olacaktır.Size açık bir şekilde ben kötü bir insanım demeyecektir.Bu açıdan bakılınca yalan yalandır kim ne için nasıl söylerse söylesein bu değişmez.Biz avukatlarda yalancıyız....üzgünüm ama bence durum bu....