Mesajı Okuyun
Old 27-12-2006, 17:07   #14
akgulhukuk

Mutlu bu doktorlar adam kesiyor demeye benziyor bence!

avukatlık mesleği bilindiği üzere vekalet sözleşmesi dediğimiz, sonuç taahhüdü olmayan ancak mesleki bilgininde müvekkilinin arzuladığı amaca ulaşmak için sonuna kadar kullanıldığı bir meslektir. Nitekim de hukuk çerçevesinde bu sonuca ulaşmak için bazı durumlarda yalan da söylenilmiştir. Mesleğe ilk adımlarımı 2003 yılı sonbaharında atmıştım. Çoğu arkadaşım gibi en basit konularda bile insanların kolaylıkla yalan söylediklerini gördükçe mesleğe karşı bende bir antipati oluşmuştu. Ancak zamanla şunu anladım ki hırsı mesleki ahlakının önüne geçen arkadaşlarımız, mesleği iyice kötü bir vizyona sürüklemektende çekinmemektedir. Bana da çevremdekiler sen yalancı avukat olma telkinlerinde bulunuyorlardı ve de hala bulunuyorlar, ama şunu açıkça ifade etmeliyim ki, bir gün bu şahısların da avukatlık işleri olduğunda, senin neticeye ulaşabilmen için her yolu mübah görüyorlar. Hatta gerçek dışı beyanlarda bulunmasan, bu sefer seni kötü avukat olmakla suçluyorlar. Dediğim gibi bu; doktorlar adam kesiyor demekten öte bir tabir değil bence!