Mesajı Okuyun
Old 19-03-2010, 19:20   #1
Konuk fatma aysever

Önemli ölen eşten bağlanacak maaşın zaman aşımı varmı

eşimle iki senedir şiddetli geçimsizlik ve şiddet nedeniyle ayrı yaşamaktayız.37 sene devamlı sabır göstererek yürüttüğüm evlilik artık çekilmez dayanılmaz bir hal alınca önce anlaşmalı ayrılığa razı oldu mahkeme günü aldık tam herşey bitecekken mahkeme günü beni duruşmaya götürecekken başka biryere kaçırdı. ayrılmak istemediğini söyledi.fakat ben neolursa olsun kararlıydım ayrılmaya ve onu taşındığı evine yerleştirdikten sonra evden ayrıldım.ikisenedir ayrı yaşıyorum.annemle oturuyorum.annemin emekli maaşı ve çocuklarımın yardımı ile vede oğlumun yanında çalışarak hayatımı idame ettiriyorum eşimden hiçbir şekilde haber almam görüşmem söz konusu değil hem ben hem çocuklarım böyle birşeyi asla istemiyoruz.zaten kendiside istemiyordur herhalde.ömrümüzü bu şekilde sürdürüyoruz 3seneyi bu şekilde ayrı olarak geçirirsek beni boşamaya hakkı var diye biliyorum doğrumu benim haklarım nelerdir ve birde eğer kendisi vefat ederse benim bundan da haberim olmazsa (emekli dul)maaşını bağlatmam gecikirse bu hakkımı kaybedermiyim yani mürür zamana uğrarmı.bu süre ne kadardır.vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.