Mesajı Okuyun
Old 16-03-2012, 21:07   #50
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.Ahmet ZENGİN
Duruşmada gider avansı yatırılması için 2 haftalık süre verildi.Ertesi gün yatırmak için vezneye gittim.Vezne akranında görülmediği için alamadı.İki hafta içinde her gittiğime mahkeme ve dosya numarasını söyledim veznedar bilgisayar ekranına baktı ,mahkeme katibi vezneye bilgi vermediği için gider avansını 2 hafta içinde ödeyemedim.
2 haftadan sonra kaleme gittim ,katibe söyledim ,vezneye yazdı ve vezne ekranında görüldü.Ben de katibin yapması gereken işlemden sonra 2 hafta içinde ödeme yaptım.Ben gider avansını ,katibin yapması gereken işlemden sonra 2 haftalık sürede yatırdıgım için süresinde mi yatırdım.
Mahkeme katibine gidip işlemi bem mi yaptırmak zorundayım.Katip bunu kendisi yapmak zorunda degil mi.
Ödenebilir hale gelmeden 2 haftalık sürenin işlemesi anlamsız degil mi.

Kaleme neden iki hafta içinde gitmediniz; vezneye o kadar kerre gitmiş iken kaleme gidip anında halletmek varken bunu neden yapmadınız ki.
Ben, gider avansını yatırmamanızın kabul edilebilir bir mazereti olmadığı görüşündeyim. İki hafta içinde mahkemeye yatıramıyorum diye "yazılı olarak" başvursaydınız olurdu...
Saygılar.