Mesajı Okuyun
Old 05-04-2012, 17:10   #130
figen çankaya

Ben bugün için şunu söylemek istiyorumtğm meslektaşlarıma,bir yıllık avukatım ve ne yazıkki bir yıllık süreçte sekreter ve katip olmak üzere eleman sınıfınıdaki çalışanların kendimi de içine katarak çok çirkin saldırılarına uğruyoruz.Malesef ki hepimizin kendi bürolarımızı açamıyoruz,açmış olsak da büroyu kaldıramıyoruz ve bir müddeet sonra kapatmak durumunda kalıyoruz.Ve alt sınırı 7-8 yıl olmak üzere kıdemli belli bir seviyeye gelmiş patron konumundaki avukatlar bu şekilde davranmayanları kesinlikle bunun dışında tutuyorum) yanında çalıştırdığı avukat ne yaşıyormuş hiç umurunda değil,orada o avukatın uğradığı saldırı mesleğin değerini düşürmektedir oysa ki..Ve bugün 5 nisan avukatlar günü öyle mi!Avukatlar günü pek çok ilde resepsiyon sunum vs.ile kutlanmakta ama sadece bugün değerliyiz!Bir gün bürom olursa yanımda avukat çalıştırırsam eminim ki bu şekilde davranmam..Günümüz sadece olmasını istediğimiz duyguları barındırıyor gerçkete olanı değil..Hepimizin sözleri temenni düzeyinde kalmakatadır..Dilerim ki 5 nisan avukatlar gününde değil,her gün en azından kendi meslektaşlarımızdan saygı görelimm,Saygı lafla da olmuyor eylemle oluyor.Pek çokları baro odasında ya da herhangi bir resmi yerde avulatlarımızın sorunları vs.der ben şöyle davranırım der ama sadece sözde kalır..