Mesajı Okuyun
Old 08-05-2009, 10:37   #58
adalet103387

Alıntı:
Yazan Canbazoğlu
"Köpeğin dişine kan bulaştırmamak gerek"
diye bir deyiş vardır Anadolu'da. Evin kuzusu ölmüş,baba gömmeye karar vermiş bir çocuk itiraz etmiş babasına "yazık gömmeyelim bizim köpeğe verelim karnı doysun gömersek yazık olur" diyerek. Baba da ;köpeğin dişi kan görürse yani köpeği kuzu yemeye alıştırırsak yarın canlısını da yer manasına gelecek yukarıdaki deyişi söylemiş. HERKES KENDİ İŞİNİ YAPACAK... HERKES YERİNİ BİLECEK, KARŞILIKLI ANLAYIŞLA İŞLERİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ VE ÖMRÜMÜZÜ BU ŞEKİLDE TÜKETECEĞİZ..

Not: Buradaki "köpek" teşbih olup kesinlikle kimseye bu şekilde bir hakaret kastının olmadığını ifade etmek isterim.Yine de izah etme gereği duydum...

Şimdi bu örneğe verilecek örnek bile yok aslında... ne yazılırsa yazılsın ne denirse denilsin artık bu yukarıdaki malum örnek sözün bittiği yer bence. yine malumunuz altınada not eklenmiş gerçi ama bu seviyeyi bu kadar aşağıya çekmeye gerektirecek duruma gerek yoktu... üstteki yazıyı okuyan her aklı selim insanda kimlere ne amaçla ne demek istendiğini çok iyi anlamıştır... yazanın ne kasıtla ne amaçla yazdığınıda anlayamıyorum, bu çarkın hepimiz birer dişlisiyiz, hepimiz birer parçasıyız, çalıştığım bütün katip arkadaşlarımada malum yazıyı gösterdim, hepside bu yazıyı eshefle ayıpladılar... üzüldüğümüz bir noktadır ki oda şudur. devletin unuttuğu yalnızlığa ittiği sahipsiz kalan tek memur biz, adliye çalışanları zabıt katipleri bu kadar zor şartlarda durumumuzdan şikayetçide olmadan bu kadar fedakarca, geceli gündüzlü çalışırken bunun bize söylenmesi hepimizi üzmüştür. SAYGILAR