Mesajı Okuyun
Old 08-03-2007, 19:43   #166
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan SNOW
Sigara içmek farkında olmadan yapılan bir uğraşıdır. Dikkat edilirse bir iş değil uğraşıdır diyorum. Farkında olmadan nikotin isteyen vucuda beynin hükmedememesi hali. bir acizlik, iradesizlik, vucuda söz geçirememe durumu. Sayın Turana katılıyorum ben de sigara içenlere acıyorum. Tabi bu arada irade güçlerini de ölçerek acıyorum.

Saygılar...

Sayın SNOW,

İtirazım üslubunuza idi...THS'nin 12.000 civarında üyesi bulunmaktadır. Bu üyeler içinde avukat, doktor, profesör, yargıç, savcı, öğrenci, stajyer avukat vs.vs. bulunmaktadır. Yine çok genç üyelerimiz olduğu gibi sizden çok yaşlı üyeler de bulunmaktadır.

Dolayısıyla bu üyelerden sigara içenlere; aciz, iradesiz gibi kelimeler kullanmamalısınız. Niyetinizin önemi yok...Bu kelimeleri arkadaş arasında kullanabilirsiniz, ama burada kullanırsanız alınan ve hatta benim gibi kızanlar olur.

Genel olarak sigara içenleri eleştirenlere:

Sigara içen hiç kimse, sigaranın iyi bir şey olduğunu savunmamaktadır. Zararlarını da bilmekteyiz. Alkol de öyle...Sizler alkolsüz ve sigarasız yaşamınızdan memnun ve mesut olabilirsiniz. Bizler de sigaralı ve alkollü yaşamımızdan memnunsak; bırakın bizim sağlığımızı düşünmeyi lütfen.

Sigara içtiğimiz için bizden müşteki iseniz; evinize misafirliğe çağırmazsınız olur biter.

Şu zıkkımı bir rahat içirmediniz ya.

Saygılarımla