Mesajı Okuyun
Old 12-01-2007, 13:06   #7
halit pamuk

Merhaba,
Sayın Şimali2'ye aynen katılıyorum.

Sayın Demirel,

Bir ölçüde haklı olabilirsiniz, her aklına eseni sitede paylaşmak, kolaycılıktır,ama ben yine de insanların her türlü düşüncelerini ve sorunlarını sitede paylaşmalarından yanayım.

Bazen öyle olur ki, sana çok kolay görünen şey, başkası için içinden çıkılmaz bir propleme dönüşür ki,örnekleri sitede mevcut.

Bir Hukukçunun en büyük düşmanı bilmedikleri değildir, bildikleridir. Asıl yanlış ve hatalı iddia ve savunmalara insanın bildikleri yol açar. Ben kendi yaşantımda en büyük yanlışlarımı bildiğim zannettiğim şeylerden gördüm.Bunu farkedince en güçlü savunmalarımı da karşı tarafın çok emin olduğu hususlar üzerinde yoğunlaşrak yaptım ve kazançlı çıktım.

Zaten bu sitenin en büyük sorunu insanların yazmakta çekingn olması, bir de siz, aaa bak, düzgün yaz,ne öyle soru mu olur? derseniz, kendiniz çalar,kendiniz oynarsınız!

Bu sitenin kurucusu( dahi hukukçu,adminden, bahsediyorum)
bu siteye kurarken yani sitenin varoluş nedeni azami paylaşımı sağlamaktı, zanlımca.Sayı onbini geçti ve herhalde çok mutludur,hedefine ulaştığı için.Ama bence hala ulaşılamadı, verilen cevapların sayısı artıkça hedefe o kadar yaklaşılmış olacak diye düşünüyorum.Her ne kadar, basit sorular diye görseniz de..

Bu sitenin özellikle mesleğe yeni başlayan hukukçulara hatta hukukçu olmayanlara büyük faydası olduğunu düşünüyorum. Ve yakında tüm hukuk camiasının gündemini belirleyecek bir duruma geleceğini düşünüyorum.

Yazan ve yazmak isteyen tüm arkadaşlar, ne düşünüyorsunuz sorun olarak ne görüyorsanız, genel adap ve site teamülleri çercevesinde herşeyi sormalıdır.

Sorular cevaplardan daha önemlidir,çünkü

O NEDENLE DİYORUM Kİ,

Bırakınız sorsunlar,bırakınız yazsınlar...

Saygılarımla