Mesajı Okuyun
Old 07-01-2012, 21:38   #7
wellan

Üstadım haklıdır.Siz müvekkilin talebi üzerine ihtiyati haciz kararında yatırılan teminatın iadesine itiraz ediyorsunuz.Şu soruları bence müvekkilinizin talebinden önce düşünmeniz gerekmektedir.

1-İhtiyati haciz kararı yasal süre içerisinde infaz edilip herhanig bir menkul,g.menkul haczi uygulanmış mı?
2-Dava açıldığı zaman;teminatın iadesine itirazın sebebi ne olacaktır?Teminat iadesine itiraz davasının açılması;kararın infazının sonucunda haksız bir zararın meydana gelmesi ve bu zararın ilgili teminat bedelinden karşılanması sonucunu doğurur.Üstadımın belirtmiş olduğu üzere;uygulanmayan bir karar sonucunda görülen zarar ne olacaktır?Hukuki yarar var olacak mıdır?

Yukarıdaki sorular davayı kazanmanızda etkili olacaktır.Dava sonucunda müvekkilinizin ödeyeceği yargılama masrafları ve vekalet ücretinin sonucu ne olacaktır?

Belki kendi düşünceniz belki de çalışma prensibiniz sonuna kadar saygı duyuulması gerekir ancak açılacak olan davanın sonucunun da az çok hesap edilmesi gerektiğini düşünüyorum.SAYGILARIMLA.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.