Mesajı Okuyun
Old 11-01-2010, 23:11   #1
üye21665

Varsayılan Trafik kazası yeni zarar ikinci dava zamanaşımı

Merhabalar,

Trafik kazası geçiren bir müvekkil adına daha önce geçirdiği ameliyatlar ve tedavi masrafları nedeniyle fazlaya ilişkin hakları saklı tutarak maddi ve manevi tazminat davası açmış idim. Dava sırasında tedavisinin sürdüğü belirtildiğinden ıslah talebinde de bulundum. Ancak yine fazlaya ilişkin haklarımı saklı tuttum. Bu dava sonuçlandı.

Müvekkilin dördüncü ameliyatından sonra kontrol şartı ile taburcu edildi.

Daha sonra yine fazlaya ilişkin haklarımı saklı tutarak bu kere sakatlık nedeniyle maddi ve manevi tazminat talebinde bulunduk. Zira müvekkil dördüncü ameliyatından sonra tam olarak iyileşmeyip sakat kaldı. ancak sakatlık durumuna ilişkin herhangi bir tespit yapılmadı. İkinci davayı 5 yıllık ceza zamanaşımı içinde açtım ancak, hala bilirkişi incelemesi yapılmadı ve neredeyse 6 yıllık süre doldu.

Islahı rapor alınmadığından halihazırda yapamadım. Karşı taraf dördüncü ameliyatın yapılmasıyla zamanaşımı süresinin başlayacağını savunuyor. Bana kalırsa ise 5 yıllık zamanaşımı dolsa dahi sakatlık oranı henüz tespit edilmediğinden ve zararının kapsam ve miktarı bilinmediğinden zamanaşımı başlamamıştır. Zamanaşımının raporla başlayacağı kanaatindeyim.

Görüşlerinizi ve varsa yargıtay kararı rica ediyorum. Teşekkürler

Saygılarımla.