Mesajı Okuyun
Old 29-07-2011, 15:46   #56
janveljan

Dikkat avukat otoparkı

Alıntı:
Yazan Özgür Kınay
Avukatlar için yapılan otoparklar ücretli mi olacak acaba? Bilgisi olan var mı? Ücretli ise ücreti nedir?

Teşekkürler.

Üstad bilgisi olan var mı diye sormuşsunuz.Suat beyde duyumlarına göre ücretsiz olacağını söylemiş.Aslında bu konuda somut bir bilgim yok.Ancak avukat otoparkının ücretli olacağı konusunda sizi temin edebilirim.Bana güvenin.Sizi mahçup etmem.

Biliyorsunuz Bakırköy ve Beyoğlu adliyelerindeki otoparklar ücretli.Ücreti de 3 TL.Benzer bir ücretlendirme burası içinde söz konusu olabilir.Ancak sizin için çok masrafa girip bu devasa yatırımı yaptık deyip ,giriş çıkış ücretini 5 TL ,kalış saatine göre de kademeli ücretlendirme yapabilirler.(Bkz. Yakındaki Cevahir Alışveriş Merkezi.Sarayımızın AVM den ne eksiği var dimi ama.)

Otopark girişinde ücret ödeme işi(ücretsiz olursa da bariyeri açma kapama işi) büyük ihtimalle yeni Avukat kimlik kartı ile (Barokart)ile yapılacak.

Burada beni ücret den daha çok endişelendiren, avukat otoparkının kapasitesinin yeterli olup olmayacağı. Duruşmaların yoğun olduğu günlerde bodrum otoparkta boş yer bulmak için tur atarken yukarıda duruşma kaçırmaktan endişe ediyorum.İstanbul da uzun süredir pazar günleri AVM lere gitmeme sebebim otoparkta geçirdiğim sinir bozucu yer arama turlarıdır.Umarım devletlularımız kapasiteyi yüksek tutmuşlardır.