Mesajı Okuyun
Old 06-05-2007, 22:40   #15
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan ad-hoc
Reklam yasağının ateşli savunucuları ….av.tr kime ne kadar para kazandırmakta

Kendimi reklam yasağının ateşli savunucusu olarak gördüğümden yanıt verme ihtiyacı duyuyorum ama ‘av.tr kime ne kadar para kazandırmakta’ bilmiyorum.

Öte yandan ‘reklam yasağının ateşli savunucusu olmak’’ av.tr uzantısından para kazanan birilerinin savunucusu olmayı gerektirmiyor. .

Ve ‘reklam yasağının ateşli savunucusu olmak’’ yüksek lisans kısaltmalarının kullanılmasına karşı olmayı gerektirmiyor.

Ve eğer varsa reklam yasağının uygulamasında aksilikler, bu aksilikleri ortadan kaldırmak yerine, reklam yasağını toptan kaldırmayı gerektirmiyor.

Ve ‘reklam yasağının ateşli savunucusu olmak’’ sabit fikirli olmayı gerektirmiyor: Yeter ki reklamın mesleğe katkısına inanalım.

Şimdiye kadar tartışmada hep birkaç profesörün televizyonda görülmesinden söz edildi. Reklam elbette reklam yapan avukatın iş hacmini büyütür. Ama sanıyorum reklam yasağına karşı olanlar tek tek avukatlardan ziyade mesleğin yararını düşünüyorlardır. Ama ben hala anlamadım: Reklamın mesleğe ne gibi katkısı olacaktır?

Konunun daha iyi anlaşılması için hemen yukarıdaki mesajda Sayın Av.Adil Giray Çelik'in nazik sorusunun yanıtlanması önem kazanmaktadır.

Saygılarımla