Mesajı Okuyun
Old 03-09-2012, 20:06   #1
Konuk

Varsayılan nafaka ve veleyet

İ.AKŞAMLAR ,,ÖNCELLİKLE BÖYLE YARARLI BİR SİTE İLE BİZ KADINLARA YOL GÖSTERİCİ OLARAK BİZİ AYDINLATTIĞINIZ İÇİN ÇOK T.EDERİM..BEN 2011 YILINDA BİRİLE TANIŞTIM..BEN BOŞANMIŞTIM,KENDİSİ DE EŞİNDEN 13 YIL GİBİ BİR ZAMANDIR AYRI YAŞADIĞINI,2 ÇOCUĞU OLDUĞUNU ANCAK EŞİNİ SEVMEDİĞİ İÇİN AYRILDIĞINI,AMA BOŞANMAK İÇİNDE KARŞILIKLI DAVA AÇMADIKLARINI BELİRTMİŞTİ.BİZ DE ASLINDA BENİMDE HOŞ GÖRMEDİĞİM DİNİ NİKAHLA BİLİKTE YAŞAMAYA BAŞLADIK,,BU SÜRE ZARFINDA SÖYLEDİKLERİNİ ONAYLAMAK ADINEA BOŞANMA DAVASI AÇMASINI BEKLEDİM,AMA AÇMADI..SONRA KIZINI BAHANE ETTİ..15 YAŞINDA ÜÇ YIL SONRA EVLENECK NASILSA..BENDEN NAFAKA İSTEYEMİYECEK VS..DEDİ..SONRA KALDIĞIMIZ EV..EVİN İÇİNDE Kİ EŞYALARIN KENDİSİNE AİTT OLMADIĞINI ÖĞRENDİM..VE DİNİ AKİTTE 3 MİLYARA YAKIN ALLTIN SÖZÜNÜ YERİNE GETİRMEDİ,,VE BUNUN GİBİ BİR ÇOK YALAN DOLAN SÖZ VE DAVRANIŞLARINDAN SONRA BENDE AİLEMİN YANINA GİTMEK VE ORDA KALACAĞIMI SÖYLEDİM VE AYRILDIK BİZ..1-2 AY İÇİNDE HAMİLE OLDUĞUMU ÖĞRENDİM,AİLEMDE EŞİNİ ARA SEN EVİNE GİT DEDİLER..BEN GİTTİM YİNE..ORDA BU SEFERDE DAHA KÖTÜ ŞEYLERLE MUHATTAP OLDUM..KAPIYA BAŞKA ADAMLARIN İSMİNİ YAZDI..BANA KİMSELERE KAPI AÇMA DİYE TEMBİHLER ETTİ..BENİ SORAN OLURSA ..BÖYLE BİRİ BURDA OTURMUYO..DE DEDİ...GEÇMİŞİ KARANLIK OLDUĞUNU ÇOK KEZ DİLE GETİRMİŞTİ,,BİR KEZDE SAHTE ÇEKLERDEN HAPİS YATMIŞ..VELHASIL BU ADAMIN BANA GÖRE OLMADIĞINI ÇOK KEZ ANLAMIŞ OLMAMA RAĞMEN..HAYATIN CİLVESİ TEKRARDAN HAYATIMA GİRDİ..BU ARADA DÜKKANI VARDI..ESNAFTI..ANCAK İŞYERİNİ GEÇMİŞİNDEN DOAYI ADINA AÇAMIYRDU..BANA BİRDE BAĞKURDAN BORÇ ÇIKARDI..BU VESİLE İLE..AONRA ÇOCUĞUMU AİLEMİN YANINDA DOĞURDUM..AYLARCA BANA 100 TL GİBİ KOMİK paralar göndererk karnımda çocuğumu en iyi besleme derdine düştüm..çocuğum doğdu...bir kaç aylıkken yine eve gittim..evde başka bayanlara aitt eşyalar..kıyafetler buldum..ama kendisine hiçbir şey söylemedim..çünkü,ona da bir kılıf dikeceğini biliyrdum..en son öğrendiğime göre evi arkadaşları ile k ticaretinde kullanıyorlarmış..ben her şey beklerim bu adamadan..bana daha fazla zarar vermesinden korktuğum için kendisine ne nafaka açıyrum..nede çocuğumun hakkını isteyebliyrum..kendisinden ayrıldım diye bana çocuğumu alacağı msj atıyor.çocuğumun nafaksını göndermiyor..biz zaten resmen evli değiliz..uzun zamandırda ayrıyız..bu şekilde ben haklarımı nasıl kazanablirim??çocuğumun nafakasını alabilir miy**m??kendisi dava açıp çocuğumu bnden alabilir mı??lütfen yardımcı olun..ne yapmalıyım??