Mesajı Okuyun
Old 18-02-2012, 23:56   #1
Konuk

Varsayılan ara karara itiraz

Merhaba,

Eşimle boşanma davam halen devam etmekte.Eşim 2,5 seneden beri çocuğumu görmemekte.Daha evvelinde müşterek çocuğumuzun kendinden olmadığını vb konularla ilgili internette belirli yazışmalarını görmüş ve mahkemeye delil olarak sunmuştum.5. celsemde ara kararla oğlumun cmtden pazar 18:00 e kadar yatılı kalmasına karar verildi.Aynı gün karara itiraz ettim psikolojinin bozuk olması ve oğlumun kendinden olmadığını söyleyen yazışmaları olduğu için verilen ara karardaki yatılı kısmın kaldırılması eğer şahsi münasebet kurulacaksa bunun benim,pedagog yada polis aracılığıyla gerçekleşmesini istediğimi ilettim ayrıca bir pedagogdan oğlumun genel durumu ve yaşayacağı travmayı anlatan belgeyi aile mahkemesine ilettim.Hakim kararını 1 hafta 10 güne kadar vereceğini iletti peki bu süreç uzar ve ara karar kaldırılmaz ise izleyebileceğim yol nedir?İcra kanalıyla pedagog isteyerek görüşmelerini istesem eşimin oğlumu almaya geldiğinde devam eden davamda bir problem yaşar mıyım?Oğlum 3 yaşında ve babayı hiç görmedi baba kavramı yok.Babaya alışana kadar bu süreci benimle yaşamasını istiyorum anne olarak çünkü babaya güvenmiyorum.Malulen askeriyeden emekli oldu psikoloji bozuk olduğu için bunu mahkemede kabul etti.Ara karara itirazım ne kadarlık bir sürede sonuca ulaşır.Eğer karar çıkmazsa haftaya oğlumu benden almaya gelecekler.Karşı tarafa itiraz tebliğini aps yoluyla yaptım.Karar kaldırılmazsa icra yoluyla oğlumu teslim edebilir miyim?Yardımınızı ve acil dest. rica ediyorum

çok tşkler.
İyi çlş.