Mesajı Okuyun
Old 12-09-2011, 01:23   #23
imperium

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın meslektaşım,
Sizin olayınız ile bu içtihattaki olay uyuşuyor mu?
Yani
- "İcra takibine konu senedi davalı şirketin davacı işçiden işe girerken aldığı ve teminat senedi olduğu açık" mı?
- "Davalı gerçek şahsın yaklaşık 1.000 km uzaklıkta bir mesafede ikamet eden biri" mi?
vb...

Her dava, kendi koşullarına, sunulan delillere, tarafların yargılamada takındığı tavra göre şekillenir. Elbette biz burada yalnızca sizin verdiğiniz bilgilere göre görüşümüzü bildiriyoruz. Umarım başarıya ulaşırsınız. Kolay gelsin.

Meslektaşım, çok samimi olarak söylüyorum işçilerden biri çok yakın akrabam ve panik halindeyim..Ancak bizim olayımızda da eğer iş Mahkemesinde menfi tespit davası açarsak, şirketin diğer ortağı teminat senedi oldugunu kabul edecek ve kriminal inceleme ile işçilerin ad adres ve imzaları dışındaki tüm unsurların farklı kalemlerle ve sonradan senetleri veren kötüniyetli ortak tarafından doldurulduğu ortaya çıkabilir. bu şirkette çalışan tüm işçilerin hiç görmedikleri ve tanımadıkları, aralarında hiçbir iş ilişkisi olmayan takip alacaklısı 3. kişiden borç almaları ve akabinde böyle bir senet verdiklerinin kabulü ve bu haksız paraların tahsil edilmesi ne kadar haklı olabilecektir..

Mutlaka bir yol olmalıdır diye düşünüyorum ve böyle bir olay da ilk kez bu işçilerin başına gelmemiştr. Haklısınız birebir aynı değil ama kararda teminat senedi olduğunu kabul ettikleri vasıflar, müvekkillerin senetleriyle aynı.. Cidden tecrübe ve yorumlarınıza ihtiyacım var..
Teşekkür ediyorum..