Mesajı Okuyun
Old 09-09-2007, 17:32   #38
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan ZAFER TUNCA
sayın orhan,
açıkçası ben hakimlerin ve savcıların da bu gruba dahil olduğunu düşünüyorum maalesef. şimdi burada anlatılan örneklerin bir çoğu hakkında "istisnadır" demişsiniz istisna olan bence, bir avukat odasına girdiğinde kendisine verilen selamı alan, ona gereken saygıyı gösteren, sorularına ya da sorunlarına statü eşitliği ilkesinde cevap veren, azarlamayan, kendi kalem personeline, avukatlara, avukatlık kanunundaki hükümler çerçevesinde davranılması gereğini benimsetmiş vs... bir savcıdır. ben böyle bir savcıya bugüne kadar hiç rastlamadım açıkçası. .

Alıntı:
Yazan DERYASI
Yazdıklarınıza katılıyorum

Sayın Zafer Tunca, rastladınız da farkında değilsiniz. Sayın DERYASI siz de rastladınız. Karşılıklı mesaj yazdığınız kişi tam özlediğiniz türden bir savcı...Bir gün çayını içmeye giderseniz göreceksiniz ki; şüpheliler karşısında tir tir titremeden, oturarak ifade vermektedirler. Eğer taze çay var ise, müdafiler çay içmektedirler. kalem personeline insanca davranılmaktadır. Kendisiyle iletişime geçmeden, habersiz gidip görelim derseniz benimle iletişime geçin ve bir gün habersiz ziyaretine gidin; dediklerimin doğru olduğunu göreceksiniz.

Aynı olumlu sözleri yine sitemiz üyesi Sayın zeynel için de söyleyebilirim. Avukat olarak dileğimiz bu anlayıştaki savcı ve hakimlerin sayısının çoğalması tabii ki.

Saygılarımla