Mesajı Okuyun
Old 30-01-2008, 16:15   #14
av.34

Herkese merhaba demek ısterım bende yaklasık 2 yıldır avukatlık yapıyorum ve oncelerı ıstanbulun tanınmıs bı burosunda adete bır takıp memuru olarak calısıp ısı ogrenmeye calıstım.Ama ınsan bı sure sonra ben bunu ıcın mı okudum dıyor ,cunku patron olup avukatlık vasfını yıtırmıs olan avukatlar ınsanın adete bı bılgısayar gıbı calısmasını beklıyorlar,Saygının bır zerresını bıle gostermıyorlar,tum bunlar sonunda hıc degılse ınsan ıyı bı maas almak ıstıyor ama tabıkı verılen rakamlar cok komık.Sonunda dayanamayıp kendı buromu actım ''tabıkı aılemın destegıyle'' ama ıs kendı burosu olunca da hıc kolay degılmıs ne yazıkkı,bıkere devlet resmen ortak gıbı sureklı ınanılmaz vergı alıyor( Bıde benım en zorlandıgım konu yukarıda meslektasımda yazmıs muvekkıl bulmak cok zor,buroda oturarak dava gelmıyor,genıs bı sosyal cevre gerekıyor,ee bu yasta o kadar genıs bı sosyal vevrenın olmasıda zor bısey tabı,bılemıyorum yanı meslegımı ben cok ısteyerek secmıstım unıversıte sınavlarına gırerken 4 tercıh yapmıstım hepsı hukuktu ama artık yanlıs mı yaptım demeye basladım uzulerek dıyorum ama dıger meslek gruplarındakı arkadaslaım bızden daha mutlu baslıyorlar gune Yasak ama keskı avulatların reklam yasagı kalksada en azından reklam yapıp kendımızı duyurabılsek en azından bu sayede cevre yapıp dava alırdık,
Yazılanları okuyunca benımle aynı durumda olan genc meslektaslarımla duygularımı paylasmak ıstedım.