Mesajı Okuyun
Old 21-09-2011, 20:10   #56
av.elfida

meslektaşlarım benimde bu şekilde bir davam var ve ben işin içinden çıkamıyorum. 09/11/2010 tarihli kamulaştırmasız el atma nedeni ile tazminat ve ecrimisil talepli bir davam var.taşınmaza 1983 yılından sonra el atılmış. 5999 sayılı kanunla 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu'na eklenen geçici 6. madde benim davama uygulanacak yasa hükmü müdür? bu kanunun yürürlük tarihi 30/06/2010. Benim dava tarihim ise bu kanunun yürürlük tarihinden sonraya 09/11/2010'a denk geliyor. Bu konuda kafam biraz karışık. Çünkü ben de bu kanunun yürürlük tarihi olan 30/06/2010 tarihinden itibaren 3 ay içerisinde idareye ve mahkemeye uzlaşmak isteyip istemediğim konusunda bir dilekçe vermedim. Sayın Konyalı'nın yukarıdaki görüşleri beni korkuttu. 3 aylık sürenin geçirilmesinin yaptırımı nedir. Bu konuda uygulama nasıl. İlla ki bir gelişme kaydeden veya mahkemelerden veya yargıtaydan bir sonuca ulaşan arkadaşlar vardır. BU 3 aylık süre benim davamı da kapsamakta mıdır ? 3 aylık süreyi geçiren biri olarak ne yapmam gerektiğim konusunda yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum. saygılar.