Mesajı Okuyun
Old 08-09-2011, 11:42   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. İlhan SALBAŞ
Burada önemli olan, yargılama aşamasında borcun "ne miktarda" olduğu bilirkişi raporu ile mi belirlenmiştir? Savunmalar ne şekilde olmuştur. Bunları bilmeden doğru cevap vermek mümkün değildir.
Belediye 1998 yılında imzalanan 3 yıllık kira kontratında yıllık artışın % 65 olduğuna dayanıyor. Savunma belediyeden alınmış 2008 yılında borcu yoktur yazısı (icra takibinden sonra ihaleye girmek için alınmış) ile 2001 yılında sona eren kira kontratındaki artış oranının sonraki yıllara uygulanamayacağı, sonraki yıllar kanunla sınırlama getirildiği gerekçesiyle % 25 den fazla olamayacağına dayanılıyor. Burada benim takıldığım 3 yıllık kontrat sona erdiğinde kira ilişkisi sona ermediğinden kontrattaki artış oranı da sona ermez ? hayır % 65 artış oranı sona erer? uyarlama davası açılmalıydı? kamu düzenini ilgilendirir? kamu düzenini ilgilendirmez? taraflar tacir olduğundan 3 yıldan sonra artık o tarihteki ticari faizler uygulanarak en son kira bedeli belirlenebilir? belediye 2007 yılına kadar kiraları aldığından uyuşmazlığın çıktığı dönemden önceki kira dönemine göre hesaplama yapılır? vs vs.

Yine çok soru sormuşsunuz ama benim sorumu yanıtlamamışsınız. Dosya bilirkişiye tevdi edilmedi mi? Rapor varsa, nasıldır? Bilirkişi neye göre hesap yapmıştır?

Gördüğünüz gibi bana çok soru sorarsanız, ben de sorarım.

Bu soruma yanıt aldıktan sonra, diğer sorularınızı da yanıtlayacağım.