Mesajı Okuyun
Old 07-09-2011, 11:02   #1
avgubse

Varsayılan kiracılık sıfatı

Müvekkilimin kiracısına 7/30 günlük tahliye ve haciz istemli ödeme emri gönderdim.Gönderdiğim şahıs "kira borcunun olmadığını ve söz konusu yerde yetkilisi olduğu şirketin ikamet etmekte olduğunu" belirterek ödeme emrine itiraz etmiş.Bunun üzerine kira sözleşmesine ve imzaya açıkça itiraz olmadığından icra mahkemesine itirazın kaldırılması davası açtım ve kalan ay kiraları için yeni bir takip yaptım.Yaptığım bu ikinci takibe hem şirket hem de yetkilisi şahıs itiraz ederek şirketle müvekkilim arasında yapılan bir kira sözleşmesi sundular.Bu düşük bedelli kira sözleşmesinde ki müvekkilim adına atılan imza,muhtemelen ya ona ait değil yada stopaj için sonradan düşük bedelli hazırlanan bir sözleşme.
Şimdi benim ilk takip için açtığım itirazın kaldırılması davasında şirketle hazırlanan bu sözleşmeyi sunacaklar muhtemelen ancak talih uyar'ın bahsettiği bir yargıtay kararında" sözleşmeye ve imzaya açıkça itiraz edilmedikçe başkasının kullanıyor iddiasının itirazın kaldırılmasını istemeye engel olmadığı"ndan bahsediyordu.Bu konuda bana yol gösterecek yada ilgili yargıtay kararını bulmama yardım edecek meslektaşlarıma şimdiden teşekkür ederim..