Mesajı Okuyun
Old 16-06-2007, 12:06   #107
özlem tek

yeditepe üniversitesi hukuk fakültesi öğrencisiyim.ben de zamanında devlet üniversitesine geçmeyi çok düşündüm.ama sebeplerimin arasında " acaba mezun olunca vakıf üniversitesinden mezun olmam benim için olumsuz olur mu " düşüncesi hiçbir zaman olmadı.

çünkü sen işletme, iktisat uluslararası ilişkiler öğrencisi değilsin.sen hukuk fakültesi öğrencisisin.ve hukuk muş'ta da okusan hukuktur, istanbul'da da okusan hukuktur.

vakıf üniversitelerinden mezun olmanın sana düşündüğünn aksine getirileri vardır.bunlardan biri yabancı devletlerin hukukunu görüyor olmandır.tabi bunlar sana hep ama hep ders yükü olarak geri dönecektir.

zaten benim de devlet üniversitesine geçmek isteme sebebim buydu.

adamların işi öğlen biterken, bizim sabah 9 akşam 7 . mesai gibi bir haftalık ders programımız var.bir yarıyılda 10dan fazla ders alıosun.bir bakmışsın bir sene içinde 20 küsür ders almışsın, kalmışsın ortalaman düşmüş, üstten ders vermemişler falan filan derken bunlar sana hep sıkıntı yaratan şeyler zaten ... asıl olumsuzluklar bunlar

o yüzden mezun oldugunda kuş gibi hafif bir hukukçu olacagından vakıftan mezun olunca böyle bir sıkıntıyla karşılaşacagını zannetmiyorum.ha ama transcript isterler mi bak o konuda hiçbi fikrim yok =)