Mesajı Okuyun
Old 02-03-2012, 00:27   #5
Av.Barış

borçluların korunduğu aşikar. ev eşyalarının haczine karşı olduğumu daha önce söylemiştim.
ancak kamu kendi alacakları için e-haciz yöntemi bildirim dahi yapmadan hesabımdan para alması (ki ben buna aşırma diyorum) ya da emekli aylıklarına bile haciz uygulayabilme yetkisi karşısında vatandaş kendi alacağı için icra dairelerinde sürünmesi ya da avukatının uğraşması ve sonunda da bu uğraşlarının boş çıkmasını açıkçası içime sindiremiyorum.
yasalarla bu kadar oynanmaması lazım. yasa koyucuların sadece yargıda hakim savcı varmış gibi tek yönlü olarak hareket edip vatandaşın çıkarını korumaya çalışan avukatları dinlemesi ya da en azından iş dünyası da dahil olmak üzere bütün sivil toplum örgütlerini dinledikten sonra değişikliklerin yapılması gerekmekte. şu anda en kötü mevcut düzen dahi yapılan yeni düzenlemeler karşısında kendini aratmaya başladı. önümüzde türk ticaret kanunu var. şimdiden tartışmalar başladı. 70 yıldır uygulanan yasaları altyapı oluşturmadan 2 yılda değiştiremezsiniz. çek kanunu ile her yıl oynayamazsınız.