Mesajı Okuyun
Old 10-02-2007, 12:18   #3
ferahnaz

SYN BATUR ;,
Geçen sene mezun olduktan sonra napabilirim ne olacak nasıl olacak diye karamboldeydim..5 senelik eğitim aldım ve okulda şeref öğrencisi şeçildim yine de kendimi bomboş hissediyordum yurt dışına ingiltereye gitmeyi düşündüm savcılık sınavına girdim iptal edildi( iyiki edilmiş) napabilirim diye düşünnürken kendimi taksimde gezerken ve baronun önünde buldum stajımı başlattım, gecen senede yüksek lisansı kazandım ve 1. sene bitmek üzere neden bunları yazıyorum sizden küçüğüm fakat yapmak istediklerinizden 1 adım önde olduğum için fikrimce hukukta yüksek lisans çok önemli değil,iyi bir ingilizcenizde mevcut yurt dışına hukuk mezunlarrı dil eğitimi alak için gidiyorlar sizde ona da gerek yok , ben şu an bir hukuk bürosundayım ve kendimi baya geliştirdiğimi ve geliştirilmeye açık hissediyorum kendi mesleğimi icra ediyorum ve bir ömür bilgiye aç olarak..Kısacası sizde açlığınızı elinizde mevcut olan yabancı dilinizle sermaye, dış ticaret şirketlerin hukuk departmanlarında yetiştirmeniz mesleğinizde gelişmenizi sağlar..Tecrübe bir gözlüktür onla daha iyi görürsün...