Mesajı Okuyun
Old 24-12-2002, 16:55   #15
Cest la vie

Programı yüklemek için ilk başta Sn. Admin’in vermiş oldugu linke tıklayınız. Açılan sayfada, (genelde herkesin windows’tur diye düşünerek) windows seçeneğine tıklayınız ve bilgisayarınıza programın yuklenmesini bekleyiniz. Program yüklendikten sonra size “open(aç), run(çalıştır) ve close (bu pencereyi kapat) “ seçenekleri sunulan bir pencere açılacaktır. Oradan run(çalıştır)ı seçiniz. Bu seçenek, size programı install etmenizi(kurmanızı) sağlayacaktır. Install açıldığında herhangi bir şey okumanıza gerek kalmadan devamlı “next(ileri)” seçeneğine basınız ve kurulum bittiğinde “finish(son)” yazan düğmeyi tıklayınız. AIM artık bilgisayarınızda kurulu

Kurulur kurulmaz aim’in simgesi araç çubugunda bulunacak, hatta program karşınıza çıkacak ve kullanıcı isminizi(screen name) girmenizi isteyecektir. Yeni kullanıcı oldugunuz için ilk başta oraya hiçbirşey yazmayacaksınız; zaten ekranda olan “new user(yeni kullanıcı)” yazısını bozmadan “sign on”a tıklayınız. “Register new screen name” i seçince internet tarayıcınızda bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada kendinize bir kullanıcı ismi(screen name), parolası(password) seçiniz, e-mail kısmını ve dogum tarihi kısmını doldurunuz ve “submit” seçeneğini tıklayınız. Eğer kullanılmayan bir kullanıcı ismi seçtiyseniz ikinci aşamaya geçtiniz demektir(aksi halde başka bir kullanıcı ismi seçmeniz beklenecektir). İkinci aşamada sizden cinsiyetiniz, posta kodunuz(bunu sallayabilirsiniz-ben 33400 yazdım,kabul etti, dilerseniz siz de yazabilirsiniz), ülkenizi belirtmeniz beklenecektir. Bunları da belirtip submit ettikten sonra kaydınız tamamlanacaktır. Artık o pencereyi kapatabilirsiniz.

Şimdi, seçtiğiniz kullanıcı ismini ve parolayı en başta “new user”ı tıkladıgınız yere yazıp, “sign on” a basınız. İşte oldu! Artık AIM kullanıcısısınız!

Sıra geldi THS odasına girmeye.. Bunun için ilk başta yine Sn. Admin’in “sohbet odasına giriş” linkine tıklayınız. Açılan oda THS odası ve siz bu odanın içindesiniz

Her defasında bu sayfayı açıp linke tıklamamak için bir ipucu vermek istiyorum: THS sohbet odasının penceresinden “file” seçeneğine tıklayınız ve onun altındaki “create shortcut” ı tıklayınız. Masaüstünüzde “Turk Hukuk Sitesi Chat” isimli bir simge oluşacaktır. İşte AIMe her bağlandıgınızda bu simgeye tıklarsanız, direkt olarak Turk Hukuk Sitesi Chat Odasında olursunuz.

Ben bu akşam ve online oldugum zamanlarda bu odada olacağım, yukardaki aşamaları tamamladıktan sonra extra bilgiler hakkında öğrenmek, sormak istediğiniz herşeyi sorabilirsiniz. Kullanıcı ismim: ahucestlavie

Eğer yukarıdaki aşamalarda takıldıgınız bir yer olursa özel mesaj da atabilirsiniz.

Çarşamba günü saat 21.00da bu odada ve THS Forum Alanlarında buluşmak üzere,
Saygı ve Sevgiler..