Mesajı Okuyun
Old 13-08-2008, 22:15   #6
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Ekin Ekşi
Arkadaşım Türkiye'nin sayılı en iyi üniversitelerinden birinden mezun (isim vermek istemiyorum) ancak iş sahası az ve yaşı geçtiği için ve bölümü aranan bir bölüm olmadığı için iş bulma olanağı sınırlı. Siz de biliyor olmalısınız ki genel müdürlük, müdürlük gibi pozisyonlar dışında eleman alımının adı "genel başvuru" olarak geçiyor. Bazen sizin dediğiniz tarzda büyük şirketlerin iş statüsünü önceden belirlediğini istisna olarak biliyoruz. Onlar bile genel başvuru olarak işçi alabiliyorlar.

Ben hala anlayamıyorum.
Arkadaşınızın adını vermediğiniz sürece mezun olduğu bölümü yazmanızın ne sakıncası olabilir?
"Siz de biliyor olmalısınız ki genel müdürlük, müdürlük gibi pozisyonlar dışında eleman alımının adı "genel başvuru" olarak geçiyor." demişsiniz ama ben böyle bir şey bilmiyorum. Bildiğim, iş ilanlarında pozisyon yazıyor; "Avukat aranıyor", "Mimar aranıyor" ya da "Kasiyer aranıyor" gibi. Hadi yazmıyordu diyelim; arkadaşınız hiç mi sormamış iş başvurusunda?
Hem niye "Afedersiniz ama ben kasiyerlik tarzı birşey düşünmüştüm" deniyor; üniversitelerde kasiyerlik için özel bir bölüm olmadığına göre...

Not: Yazdıklarım, dalga geçme amaçlı değildir; gerçekten anlayamadım ve anlamak istiyorum.