Mesajı Okuyun
Old 01-03-2002, 23:10   #3
vefa

Merhaba Sayın Günel,
Öncelikle geçmiş olsun... Sağlığınıza bir an önce kavuşmanızı dilerim ve yaşam sürdüğü müddetçe umut daima kapıdadır lütfen bu kadar karamsar olmayın.

Buraya aktardığınız bilgilerden avukatınızla sağlıklı bir iletişim kurmadığınız düşüncesine kapıldım. Belki de sağlık problemleriniz yüzünden ayrıntısız bir telefon görüşmesi yaptınız.
Anlayamadığım bir husus bir ay önce boşandığınız halde sağlık sorunlarınız olmasına rağmen velayet konusunda neden farklı bir yol izlemediğiniz.

Şunu söylemek istiyorum... Elbette oğlunuzun annesiyle birebir görüşmesi ve sorunun bu şekilde çözüme kavuşması en güzeli ve tercih edileni ama eğer menfi bir sonuç alırsanız
bence kesinlikle hukuki yola vakit kaybetmeden başvurunuz.
velayet yanlızca bir hak değil aynı zamanda yükümlülüktür.
İçinde bulunduğunuz koşullar düşünülürse velayet görevini gereği gibi ifa etmeniz pek mümkün değil. Bu durumda velayetin kaldırılmasını talep etmeniz gerekecek
velayetin kaldırılması bazı hallerde mümkündür.
Yargıtay yanlızca maddi yetersizlikleri nez sebebi olarak kabul etmese de sizin ciddi sağlık problemlerinizin olması bence velayetin kaldırılması için yeterli olabilecektir.

Oğlunuz 17 yaşına yeni bastı diyelim dolu dolu iki sene vaktiniz olur.
Ve bence bu arada oğlunuza velayeten MK 315 gereği anneye karşı nafaka davası da açılabilir. -diye düşünüyorum. ama emin değilim

Şüphesiz Bu konuda size en sağlıklı cevabıverecek kişi olayınızı detaylarıyla bilen avukatınız...

Oğlunuzun annesiyle görüşmesinin olumlu geçmesini ve sizin de sağlığınıza bir an önce kavuşmanızı diliyorum.
.......
(Organ naklinden bahsetmiştiniz , sorununuz böbrek yetmezliği mi? )

21-01-2001 01:02:29