Mesajı Okuyun
Old 05-05-2007, 17:54   #16
av.yağmur deniz

müddeiumumi sayın meslektaşım durumunuza yardımcı olmak istedim bende.İşinizi bırakıp sınavlara hazırlanmak yerine hakimliğe de beraserinde hazırlanabilirsiniz.Ben de ilk zamanlar bürom da bomboş oturmaktan bıkmıştım.İşin içyüzü beni çok üzüyordu.inanmadığım mesleği yapamıyordum.Özellikle hırsızlık gibi durumlarda savunma yaparken yüzümün kızardığını hissediyordum.İlk iki aydan sonra aileme muhtaç olmadım.Ama özel masraflarımıa hiç yetmedi kazandığım.hakimliğe çalışamadım bürom var psikolojisi oluştu ben de.Ama ekonomik sıkıntılar,büroda yalnız oturmalar beni mahvetti.diğer meslektaşlarımın davetlere katılmaları tatillere gitmeleri benim onlara katılamamam gibi durumlar çok oldu.Ama zamanla herşey çözülüyor.Bunda genç olmanızın da etkisi büyük.Çünkü insanlar güvenmiyor gençlere.Bunda bizim de payımız var acemiliklerimiz çok oluyor.Atlattığınız zamanlar gülersiniz bu durumlara emin olun.Yalnız değilsiniz herkes aynı yoldan geçiyor.Büronuzu kapatırsanız çok özlersiniz emin olun.Sınavlara hazırlanırken büronuza da devam edin ve asla ihmal etmeyin.