Mesajı Okuyun
Old 18-02-2010, 23:07   #4
Av.Muhammet Aydın

İki cümlelik bir olay anlatayım;CMK ücretlerinden baro kesintisi yapıldığı yıllardı (iki yıl önce); bir sebepten bu kesintininhatalı olduğunu iddia ettim; gün geldi baro genel kurulunda konuşmak zorunda kaldım dedilerki 15 yıldır yapılan bir uygulama bir avukat değştiremez kurala uy, dedimki yanlış uyamayacağım.uzundan kısası 6 yıl boyunca bşr tek ben vermemiştim galiba ve son genel kurulda da kaldırıldı %13 lük baro kesintisi. konuşmamdan bir alıntı "az önce bir oylama yaptınız ve yönetmeliğimi uygulayalım ,süre gelen uygulama mı kalsın ve siz 7 oya karşı 95 oyla süre gelenuygulama kalsındediniz size şunu söylemeliyimki ben hala yönetmeliğin uygulanması gerektiği kanaatindeyim kusura bakmayın ben yine kesintiyi ödemeyeceğim ödemek istemeyenlerde ödemesin hepinize teşekkür ederim "diyerek genel kurulu selamladım sene 2008 genel kurul karar aldı BARO KESNİTİSİ KALDIRILDI... 15 yıllık uygulama doğru olarak sona erdi. bazen sistemde ki bir çark sistemi geri ters çevirebiliyormuş. Bence güzel bir şeydi...