Mesajı Okuyun
Old 07-05-2014, 10:01   #1
Konuk

Varsayılan aynı evde yaşama hk.

merhaba 3 yıldır evliyim. çocuğumuz yok. eşimle hiçbir konuda anlaşamıyoruz. Evlilik öncesi kendisine ait olan bir evde yaşıyoruz. Eşim bana anlaşmalı boşanmak istediğini söyledi ben kabul etmedim.Boşanmak istiyorsan git aç davanı akla kara belli olsun dedim. aynı çatı altında yaşıyorken ben nasıl boşanma davası açayım diyor. Yani üstü kapalı ev benim sen kendiliğinden git bu evden diye ima ediyor. Benden boşanmak için bana isnat edeceği hiçbir kabahatimde yok.Ben eşime hiç güvenmiyorum.Eşim benden ayrılmak istiyor, evde ona ait diye kendiliğimden çıkıp gitmem suç olur mu ? Beni evden kovmuyor kovarsa kendi çıkarılmak zorunda kalır diye mi böyle yapıyor anlamadım ? Eşimin geliri benim kazancımın 2 katı. İmkanı var istese evden rahatlıkla ayrılıp başının çaresine de bakıp davasını da açabilir ama kesinlikle ev benim deyip evinden asla gitmek istemiyor.Son 6 aydır da ayrı odalarda yaşıyoruz. Aslında evliliğimizin yarısı onun gelişigüzel küsüp küsüp odalarımızı ayırmasıyla ayrı gayrı geçti. Eşim maaşının nerdeyse tamamını da ihtiyaç sahibi olmayan ailesinin lüks zevklerine harcıyor.Ben ayrı da yaşasak evden gitmiyorum diye en sonunda artık beni evden kovarsa ben nereye başvurmalı ne yapmalıyım ? Evden onun gitmesini sağlayabilir miyim. En azından boşanma sonuçlanana kadar evde benim kalmak mümkün olabilir mi ?