Mesajı Okuyun
Old 04-03-2007, 03:02   #30
calikusu_kamuran

Acil

Syn. Av. Armağan Konyalı, Abi size Abi diyebilir miyim ya? Valla benim en samimi sözümdür bu. Ama sanırım insanların saygısal anlamaları farklı gibi. Ama şunu söyleyim staj dönemimde bile Üstadlarıma Abi sözü çok çıktı ağzımdan. Elimde değil en çok sevdiğim ve Bey kelimesinden çok daha yüce bir anlam kattığım bir sözdür.

Değerli Üstadım(Ustam-hocam), yaptığım sadece şu DİL İLE DÜŞÜNCE GERÇEKLİĞİNİ yerine oturtmaya çalışmak, sadece bu inanın. Dildeki bir söz, gerçeklikte veya onun kendi dışındaki bir şekli olan KAVRAMDA, hangisine denk düşmektedir, bunu arıyorum ki her meslektaşın ve hatta her Türkçe" nin(Türk vatandaşının) yapması gereken bir iştir.

Ama burda şunu da telakki etmeliyim ki, Syn SNOW, yeni bir Değer(üstad) olarak aramıza katılmıştır. Zaten(şahsen) tanımıyorum fakat yazımlarındaki üslüp çok derli toplu(kurallı) olarak geliyor bana. İnşallah çoğu zaman Yazımlarını okuyacağım, ve umarım bizlere ve önemli olarak bu ANLAŞILMAZLIK durumunda olan BANA yardımcı olabilir. Belki ben bir yerde hata yapıyorumdur, en azından hata yaptığım yeri bilmek istiyorum, bir vesile olmadan bir katkı olmadan inanın BU ANLAŞILMAZLIĞI aşamayacağım gibi. Bir felsefi yan da görmüş olduğumdan Syn.SNOW" dan bu konuda tabi İMDAT çağrıma icap ederlerse, yardım dileğimdir. Sonuçta hepimiz birbirimiz için var değil miyiz? Ki burada bir bütün olarak KAMUYU teşkil etmiyor muyuz? Yani ben kendimi TÜRK HUKUK SİTESİ KAMU üyesi olarak düşünebilir miyim?

SEVGİ VE SAYGILARIMLA DEĞERLİ ÜSTADIM.