Mesajı Okuyun
Old 24-07-2012, 18:11   #126
üye26959

Alıntı:
Yazan Necropsie
Sevgili meslektaşım,

Yeni bir yasa çıkmadı. Ve evet, ben yaklaşık 10 yıldır taahhüt almadan ve telefonla taciz etmeden tahsilat yapabiliyorum. Hacze gitmeden demedim, ev eşyası muhafaza etmeden dedim, yoksa pek tabii ben de gidiyorum hacze. Tek fark, borçlulara insan gibi davranıyorum. Bir deneyiniz, sonuçlarına şaşıracaksınız. Üstelik belki daha fazla şaşıracağınız birşey daha söyleyeyim, uzun bir süre banka vekilliği yaptım ben, yani "tahsilatın" en hızlı olması gereken yerde. Ancak her zaman avukatlık yaptım, tahsildarlık değil.

Gelin mesleğimizle ilgili bazı gerçekleri kabullenelim. Yanında çalışanları hacze göndererek, telefonlara dahi çıkmayarak "avukatlık yapan" pekçok meslektaşımız var. Çoğunlukla çalışanlarının haciz işlemleri sırasında gerçekleştirdiği yanlış uygulamalar nedeniyle, mesleğimize karşı çok ciddi bir tepki oluştu. Siteleri, forumları gezin, haklı olduğumu göreceksiniz. Ben, bütün hacizlerime kendim gittim. Borçlular ile hep kendim muhatap oldum. ve evet, yeniden söylüyorum, ev eşyası muhafazası yaptığım dosya sayısı çok çok azdır, aldığım taahhüt sayısı çok çok azdır ama her zaman tahsilat yaptım. Üstelik kimse için de TCK anlamında suç teşkil eden telefonla taciz yöntemine de başvurmadım. Müsaadenize sığınarak söylüyorum, tahsilatın tek yönteminin "ev eşyası haczi, taahhüt, telefonla taciz" olduğunu düşünüyorsanız, mesleğimizle ilgili öğrenmeniz gereken daha epey şey var.

keşke ne başından banka vekili olduğunuzu belirtseydiniz meslektaşım. çünkü neden hacze gidip muhafazaya ve taahhüde gerek duymadığınız daha net anlaşılırdı. ben de banka vekili ile birlikte çalıştım ve hacizlere çıktım. neden muhafaza yapılmadığı ve taahhüde gerek duyulmadığını banka vekili tanıdığı olan herkes bilir zaten. saygılar