Mesajı Okuyun
Old 29-05-2008, 14:56   #4
MeRReM

sayın meslektaşım Demirel hanımda ifade ettiği gibi akitten ancak bakım alacaklısı dönebiliyor, bu sebeple akitten kısa bir süre sonra dahi bakım alacaklısı rahmetli olsa murislerin bakım yapılmadı gibi bir itiraz şansları yok..

malesef benzer bir davayı da ben yeni açmak bulunmaktayım,yalnız bizim olay biraz farklı şöyleki;
müvekkilin babası eşinin vefatından sonra imam nikahı ile 2. kez evleniyor, karşı tarafa başlangıçta noterde ölünceye kadar bakma aktiyde hisse vaad ediliyor, fakat sonrasında karşı tarafın "yok böyle geçersizmiş tapudan yapılacakmış" gibi ifadeleri üzerine farklı bir yerin yarı hissesi devrediliyor. derken aradan 7-8 sene geçtikten sonra müvekkilin babası (bakım alacaklısı) vefaatından 3 ay önce bu kez tapuda ilk bahsi geçen yerin yine ölünceye kadar bakma aktiyle devrini yapıyor. müvekkil murisin alzheimer hastası olduğunu söyledi, davada ehliyet yoklugundan bahsettim aynı zamanda muvaza ve hile iddiasında da bulundum,

neticede ehliyet hususu mevcut hasta raporlarına bakılarak yapılacak dolayısıyla nasıl bir rapor gelir mumamma ama diğer taraftan aslında bu işlemlerde amaç resmi evlilik yapılmadığı için bi yerde bazı güvence için yapılıyor, hal böyleyken muvaza iddiamın durumu sizler nasıl değerlendirirsiniz ?
saygılar..