Mesajı Okuyun
Old 17-12-2007, 16:08   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Küçük oğlum 8 yaşında. Diğer iki kızım ise 12 ve 16 yaşındalar.Oturduğumuz ev kimin adına bilmiyorum biz kiracıyız. Ancak yazdığım gibi eşimin maddi durumu oldukça iyi fakat belgelendirilmesi çok zor. Ben evlendiğimde 16 yaşındaydım ve tam 17 yıl baskı ve şiddete maruz kaldım.Şiddet sadece darp mıdır? Etrafımdakilere bakılacak olursa doktor raporu yoksa boşanma bu sebebe dayanarak gerçekleşmezmiş.Bu doğru mu? Aşağılama hor görme de şiddet değil midir....

Özellikle 2 çocuğunuz kendilerini ifade edebilecek yaştalar. Hakim velayete karar verebilmek için onları dinleyecektir. Uygulamada çocukların ayrılmamasına özen gösterilmektedir.

Şiddet sadece darp değildir. Olası şiddetten söz ederek korunma kararı verilmesini mahkemeden talep edebilirsiniz.Koruma kararı ile birlikte evin size ve müşterek çocuklara tahsisi ve nafaka da talep edebilirsiniz.Bu başvuru harçsızdır.

Boşanma kararı verilmesi halinde de kira kontratı eşinizin üstüne olsa bile; kiracı olarak aynı evde oturmaya devam edebilirsiniz.

Eşinizin gelir durumunu, şirketteki hisse devirleri, tanık ifadeleri, kredi kartı vs. gibi ödemeleriyle ıspat edebilirsiniz.

Sorununuz için mutlaka bir avukata gitmenizi; maddi gücünüz buna elvermiyorsa(bu durumu belgeleyerek)bulunduğunuz ilin barosunun adli yardım bürosundan avukat yardımı talep etmenizi öneririz.

Saygılarımla