Mesajı Okuyun
Old 01-11-2008, 16:22   #4
Av.Duygu Keleş

Trabzon'da da tiyatro perdelerini açtı.İl oyun Troyalı Kadınlar.Truva efsanasi hem dramatik hem de komik bir açıdan ele almışlar.Oyunu çok beğendim.Bir tiyatro hayranı olarak da sernenişte bulunmadan edemeyeceğim.yaşadığımız şehirde amatör topluluklar haricinde ve DT den başka bir sahne bulunmamakta.DT yalnızca yılda 3 oyun sergiliyor.Bu da benim gibi tiyatro aşığı biri için yeterli bir sayı değil.Perdeler açıldıktan sonra Mayıs ayı festivali gelsin diye gün sayıyorum.Bilenler bilir Karadenize Kıyısı olan Ülkeler Tiyatro Festivali şehrimiz de yapılıyor.Karadenize kıyısı olsun olmasın davetli pek çok ülke kendi dillerinde oyunlarını sergiliyorlar ve sonuç her zaman takdire şayan.Hele bu sene Hamlet oyunu İsviçre den gelen 2 oyuncu tarafından oynandı.Oyunun adı Ha! HAmlet.adından da anlaşılacağı çok farklı sahnelendi.Dekor 2 tabure ve üzerinde oturmuş 2 oyuncu.Efektler sesler sadece 2 oyuncunun ağzından çıkıyor ve oyunun sonunda herkes büyülenmişti.O oyunu izlemek için bile isviçreye gidilir