Mesajı Okuyun
Old 01-04-2008, 13:14   #6
av.selma

Alıntı:
Yazan mustafayıldız
kurum kayıtları incelendiğinde ödemeye ilişkin bege yok. çünkü ödeme yapılmamış. müvekkil işçiler emekliye ayrılırken kurum personeli tarafından iradelerine aykırı olarak ve kandırılarak bu belge imzalatılmıştır. yani hile ile imzalatılmıştır. ancak şu aşamada hile imzalatıldığını ispat etmemiz zor.
Ben de aynı sorunla karşı karşıya kaldım. Yerel mahkemede açmış olduğum kıdem tazminatı ve yıllık izin ücreti alacağı davasında yerel mahkeme davamın kıdem tazminatı yönünden kabulüne yıllık izin ücreti alacağı yönünden reddine karar verdi. Gerekçe işyeri dosyasında mevcut ibraname. Fakat sizin davanızda olduğu gibi müvekkil neye imza attığını bilmiyor. Ve bizim davamız sırasında davalı duruşmalara katılmadı, ibranameyi delil göstermedi. Hakim resen dosyadaki işyeri dosyasındaki ibranameye dayanarak bu kararı verdi. Şimdi ben bu karar için gerekçeli temyiz dilekçemi hazırlıyorum. Size sorum iş mahkemelerinde hakimin resen böyle bir karar vermesi mümkün mü? Ayrıca tanıkları dinlerken kendilerine bu konuda soru sorabilirdi ve sormadı.