Mesajı Okuyun
Old 27-10-2011, 01:21   #60
üye16777

Yarın askerlik şubesine belgelerimi teslim etmeye gidiyorum... Araklık'ta hayıtlısıyla askerim... Kafam uzun dönem-kısa dönem isteği arasında karışık olmak ile birlikte sanırım ilerleyen aşamalarda kısa dönem tercih edeceğim. Ancak elbette bilmiyorum ama kısa dönemin en kötü yanı tabir-i caiz ise 5.5 ay hayattan kopmak... belki de uzun dönem yapmak bu açıdan iyi olabilir en azından... Anladığım kadarıyla askerlik tamamen şans... Askerlik şubesinde konuştuğum Marmara Hukuk mezunu bir asteğmen, devlet üniv. mezunlarını genelde uzun dönem yaptıklarını söyledi... Askerlik şubesi başkanı ise tercihimin önemli olmadığını yazılı bir kural olmasa da bunun tamamen ordunun ihtiyacına göre belirleneceğini söyledi... Hayırlısı artık...
Yorumlardan anladığım kadarıyla askerde avukatlık ruhsatını götürmenin uzun dönem çıkması açısından bir önemi yok... Benim diğer merak ettiğim konu ilk muayeneye gittiğimde bana ayağımın birinde düz taban olduğu söylendi. İşin aslı düz taban olduğumu ilk defa orada öğrendim :-) Rastladınız mı bilmiyorum ama askerde düz taban olmanın yapılan görev yada uzun-kısa dönem çıkması açısından askerlikte ne gibi bir etkisi vardır???