Mesajı Okuyun
Old 06-07-2009, 17:36   #39
tmr_dmrc

ben de yaklaşık 4 ay önce yedek sınıfına ayrılan bir asteğmen(321.dönem )olarak şunları söylemek istiyorum: askerlik, yapıldığı yere göre değişen bir yükümlülüktür, görevdir.ben şırnak gibi bir yerde sadece stajımı bitirmiş bir hukukçu olarak (ruhsat almamıştım) ve başkaca da bir sıfata sahip olmadan, disiplin subay yardımcılığı yaptım yaklaşık 1 yıl.şırnak gibi bir yer diyorum çünkü allah kimseyi düşürmesin.gerçekten çok zor şartlar.ancak biz kötünün iyisi durumundaydık.yedek subay olarak askerliğini askeri hakim, savcıya da disiplin subayı olarak yapan meslektaşlar çok şanslılar.bunun için hukukçuluk dışında ek bir sıfat veya sertifikanın sizi yedek subay yapacağını düşünmüyorum.nereleri bitirirseniz bitirin.hangi setifikayı alırsanız alın tüm yetki genelkurmayın ellerinde.sadece orduya katkı sağlayacak bilgi birikiminiz veya bence iyi bir geçmişinizin olması gerekir.sınavın ve yapılan tercihin hiç bir öneminin olmadığını da belirtmek isterim ayrıca.şimdiden herkese hayırlı uğurlu olsun.şunu da belirteyim hukukçu meslektaşlarımın yüzde altmışı doğuya düşmekte.bu da sizi korkutmasın.saygılar.